четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Три лица од Индија нелегално влегле во Македонија

Три лица од Индија нелегално влегле во Македонија

На 07.12.2021 во 13:20 часот на наплатна рампа Тетово – Скопје, полициски службеници од СВР Тетово ги привеле Ш.Р.Ф.(30), К.С.С.(28) и Г.А.(50), сите од Индија, затоа што при извршени проверки било утврдено дека оствариле нелегален влез во Република Македонија.

Тие биле предадени во Транзитен центар Табановце за понатамошна постапка.

По расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус