среда, 7. декември 2022. Вести денес: 53
home Хроника

Три лица нападнале жена во угостителски објект во Скопје

Три лица нападнале жена во угостителски објект во Скопје
илустрација

На 02.01.2021 во СВР Скопје биле лишени од слобода С.С.(52), С.И.(55) и И.И.(23), сите од Скопје, затоа што околу 13.00 часот на подрачјето на Центар, во угостителски објект, физички ја нападнале Н.Л.С.(40) од Скопје.

По документирање на случајот, против нив  ќе следат соодветни поднесоци.

Qatar 2022