недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 239
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

home Хроника

Три лица нападнале скопјанец на скопскиот аеродром

Три лица нападнале скопјанец на скопскиот аеродром

На 23.08.2019 во 04.00 часот во СВР Скопје, А.Ф.(23) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 02.40 часот во кругот на Меѓународен аеродром „Скопје“ бил физички нападнат од Ф.Л., Ф.Ф. и Ф.Ф..

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 12 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Локални избори 2021