вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 170
home Хроника

Три лица извршиле полов напад врз малолетно девојче од Скопје

Три лица извршиле полов напад врз малолетно девојче од Скопје

Три лица извршиле полови дејствија врз малолетно девојче од Скопје, соопшти МВР. Синоќа во 02:00 часот во Полициска станица, 43-годишен маж од Скопје пријавил дека во првата половина на февруари 2019 во близина на игралиште во село во Скопје три лица со кои се познавала извршиле други полови дејствија над неговата малолетна ќерка. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус