недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Три лица извршиле обљуба врз девојка од Крива Паланка

Три лица извршиле обљуба врз девојка од Крива Паланка

Три лица извршиле обљуба врз девојка од кривопаланечко, а случајот го пријавила мајката на девојката.

-На 27.10.2021 во 18:15 часот во ОВР Крива Паланка, жена од кривопаланечко село пријавила дека три лица извршиле обљуба врз нејзината ќерка, информираат од СВР Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус