четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 6
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Хроника

Три лица исчезнаа во Македонија, меѓу нив и девет годишно дете

Три лица исчезнаа во Македонија, меѓу нив и девет годишно дете

На 10.10.2018 година во 20.45 часот во Полициската станица Струмица, Р.М.(39) од Струмица  пријавил дека истиот ден околу 17.00 часот неговата 17-годишна ќерка излегла од домот и до моментот на пријавување не се вратила. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Вчера во 09.00 часот во Полициската станица Кавадарци, О.Ј.(38) од Кавадарци пријавил декаво вторникот околу 17.00 часот неговиото деветгодишен син излегол од домот и до моментот на пријавување не се вратил.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 10.10.2018 година во 13.20 часот во СВР Куманово, М.З.(26) од Куманово пријави дека неговиот чичко Р.З. (45) од Куманово пред два дена излегол од домот и до моментот на пријавувањето не се вратил. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Парламентарни избори 2020