сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Три лица физички нападнале сожител од Градско

Три лица физички нападнале сожител од Градско

Во Полициската канцеларија Градско, синоќа околу 21:30 часот 29-годишниот М.Р. од Градско пријавил дека на ул.„Александар Македонски“, бил физички нападнат од С.С.(24), Е.Б.(38) и Е.Ф.(33), сите од Градско.

Како што информираат од СВР Велес, на нападот му претходела вербална расправија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус