петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Хроника

Три годишно дете каснато од куче скитник во Аеродром

Три годишно дете каснато од куче скитник во Аеродром

Вчера во 1:30 часот во Полициската станица Аеродром, Г.Н.(48) од Скопје пријавил дека истиот ден десет минути по полноќ на булевар „АВНОЈ“, неговиот тригодишен син, бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.