сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 7
home Хроника

Три девојки повредени во сообраќајка, излетале од пат

Три девојки повредени во сообраќајка, излетале од пат

Три млади женски лица се повредени откако со автомобил „цитроен“, со кочански регистарски ознаки излетале од патот с.Зрновци-с.Грдовци.

Несреќата, информира МВР се случила вчера вечерта во близина на мостот на Брегалница, а автомобилот бил управуван од А.М.(31) од нас.Оризари, излетало надвор од коловозот.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката В.С.(21), а со телесни повреди се здобиле уште две сопатнички А.А.(23) и Д.С.(25), сите три од Кочани, констатирани во Општата болница Кочани, информира полицијата.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Коронавирус