петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 114
home Хроника

Три албански државјанки приведени во тетовско Желино

Три албански државјанки приведени во тетовско Желино

На 02.08.2019 година во 00:35 часот во с.Желино–тетовско во угостителски објект сопственост на Ј.Ф. (42) од с.Желино, при акциска контрола од страна на полициски службеници од СВР-Тетово, три албански државјанки биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

При фотодокументирање на настанот од крим.техничар од СВР-Тетово, од страна на гостин во објектот Ш.И.(48) од с.Желино бил нарушен јавниот ред и мир, поради што бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

 

Коронавирус