недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Хроника

Требало да биде во изолација, но си уплаќал во спортска обложувалница

Требало да биде во изолација, но си уплаќал во спортска обложувалница

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против Ѓ.П. (19) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 01.12.2020, откако му било одредена изолација во домашни услови, Ѓ.П. во спортска обложувалница во Неготино
извршил уплата со физичко присуство.

Коронавирус