вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 36
home Хроника

Требало да биде во изолација, а тој си возел автомобил

Требало да биде во изолација, а тој си возел автомобил

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Е.Д.(34) од Делчево, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 17.10.2020 во 14,30 чaсот на ул.„Булевар Македонија“ во Делчево, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Делчево сопреле патничко моторно возило „опел” , управувано од Е.Д. на кој со Решение од 09.10.2020 од Министерството за здравство му била изречена мерка „здравствен надзор и домашна изолација” во надлежен ЈЗУ ЦЈЗ Кочани во траење од 14-дена.

Коронавирус