сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 57
home Хроника

Тракторист загина во охридско

Тракторист загина во охридско
ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

Тракторист го загуби животот во несреќен случај што вчера попладнето се случи во атарот на охридското село Ливоишта.

Од охидската полиција е потврдена информацијата за несреќата, со најава дека детали околу околностите под кои се случил индицентот ќе изнесат во текот на денешниот ден.

Ливоишта се наоѓа десеттина километри северно од Охрид, на потегот меѓу селата Требеништа и Косел.

Коронавирус