понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 154
home Хроника

Тракторист удрил во ѕид, починал на лице место

Тракторист удрил во ѕид, починал на лице место

На 19.09.2020 околу 15.40 часот на локален пат с.Матејче, Општина Липково, кумановско, трактор „урсус“, без регистарски ознаки, управуван од Б.И.(56) од с.Матејче, удрил во ѕид и се превртел.

-Б.И. бил пренесен во Ургентен центар Куманово, каде од лекар била констатирана смрт, велат од полицијата.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Коронавирус