сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тракторист тешко повреден

Тракторист тешко повреден
ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

З.П.(46) од беровско Будинарци вчера на излезот од Берово управувајќи трактор, изгубил контрола и се превртел.

Во незгодата случена на местото викано „Клепало“, З.П. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничкиот центар Штип за укажување на лекарска помош.

Полициски екипи извршиле увид.

Коронавирус