вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 143
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Тракторист тешко повреден откако паднал во дол

Тракторист тешко повреден откако паднал во дол
илустрација

На 09.08.2020 во 07.30 часот било пријавено дека на шумски пат викан „Безгаштовски пат“, помеѓу Струмица и Берово, на планината Огражден, С.В.(31) од с.Бориево, управувајќи трактор со приколка, се излизгал од патот и паднал во дол.

С.В. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Струмица.

На местото на незгодата излегле полициски службеници од СВР Струмица.