петок, 30. септември 2022. Вести денес: 14
home Хроника

Тракторист тешко повреден

Тракторист тешко повреден
ИЛУСТРАЦИЈА

На 28.02.2021 во 16.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Партизанска“ во Виница, трактор со винички регистарски ознаки, управуван од Г.И.(44) од с.Калиманци, виничко, се превртел на коловозот, информира МВР.

Во незгодата Г.И. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа на Полициско одделение Виница.

Коронавирус