недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 120
home Хроника

Трактор излетал од пат, тешко повредено едно лице

Трактор излетал од пат, тешко повредено едно лице
илустрација

Едно лице се здобило со тешки повреди откако трактор излетал од пат.

Од МВР информираат дека несреќата се случила пред два дена во 9 часот на некатегоризиран пат Демир Капија – Петрово село, кај место викано „Светилник“, во момент кога трактор „торпедо“, без регистарски ознаки, со приколка, управуван од Б.Л.(56) од Неготино, излетал од патот.

-Со тешки телесни повреди се здобил сопатникот А.В.(63) од Неготино и бил пренесен во неготинската болница, истакнуваат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Неготино.

Коронавирус