вторник, 10. мај 2022. Вести денес: 192
home Хроника

Трагична сообраќајка вечерва во Македонија: Почина тримесечно бебе, пет лица повредени

Трагична сообраќајка вечерва во Македонија: Почина тримесечно бебе, пет лица повредени

На регионалниот пат Кичево-Македонски Брод околу 17.20 часот помеѓу с.Србјани и с.Староец се случила сообраќајна незгода во која учествувале две патнички моторни возила и едно товарно моторно возило, објави ТВ 24.

Во незгодата починало едно тримесечно бебе, а пет повредени лица со Итна медицинска помош се пренесени во Медицински центар Кичево. Сообраќајот се пренасочува по алтернативен пат.

Коронавирус