понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 106
home Хроника

Трагичен крај на потрагата: Пронајдено телото на девојчето кое падна во Вардар

Трагичен крај на потрагата: Пронајдено телото на девојчето кое падна во Вардар

Девојчето кое што вечерва падна во водите на реката Вардар во Гостивар, е најдено без знаци на живот во близината на Балиндол, пишува „Гостиварпрес“.

Телото било пронајдено од страна на жители на селото, а било извлечено од страна на полициски служби. Лекарите констатирале смрт.

Се очекува на терен да излезе и Јавен Обвинител кој ќе изврши увид. Исто така се очекува од МВР повеќе детали околу овој случај.

Неофицијално девојчето бегало од глутница кучиња, при што паднало во водите во Вардар.

Коронавирус