среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Трагедијата продолжува: Почина уште еден повреден од Романовце, вкупно седум жртви

Трагедијата продолжува: Почина уште еден повреден од Романовце, вкупно седум жртви

Утринава почина уште еден од повредените во трагедијата со плинската боца што пред две недели се случи во кумановското село Романовце.

Со тоа вкупниот број на загинати достигна седум лица.

Станува збор за аџи Елјаса Алими, член на семејството каде што се случи експлозијата.

Извор: АЛСАТ

Коронавирус