среда, 2. декември 2020. Вести денес: 4
home Хроника

Трагедија: Жена загина во пожар во Прилеп

Трагедија: Жена загина во пожар во Прилеп

Една жена почина, а две успеале на време да се евакуираат од пожар што изутрината избувнал во куќа во Прилеп.

Како што се дознава, жената којашто починала во моментот на пожарот се наоѓала во подрумот.

На местото на настанот се прави увид на состојбата.

Коронавирус