понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 54
home Хроника

Трагедија: Жена пронајдена мртва, познат нејзиниот идентитет

Трагедија: Жена пронајдена мртва, познат нејзиниот идентитет

На 25.02.2020 во 19:20 часот во СВР Куманово, од Итна медицинска помош било пријавено дека на ул.„521“ во населба Карпош била пронајдена почината В.П.(64).

По преземени мерки било утврдено дека починатата во 18:30 влегле во бањата да се тушира, а во 19:15 часот без знаци на живот ја пронашол нејзиниот син.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено на семејството.