среда, 3. март 2021. Вести денес: 19
home Хроника

Трагедија: Жена почина откако се преврте приколка на трактор

Трагедија: Жена почина откако се преврте приколка на трактор
фото илустрација

На 01.09.2019 во 10:40 часот било пријавено дека во атарот на с.Рапеш-Мариово додека Б.Т. и неговата сопруга Ш.Т.(49) се превезувале со трактор со приколка, приколката се превртела.

Ш.Т. починала на местото на настанот.

Известен е јавен обвинител.

Коронавирус