вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 1
home Хроника

ТРАГЕДИЈА: Вработен во ЕВН почина од струен удар додека извршувал работни задачи

ТРАГЕДИЈА: Вработен во ЕВН почина од струен удар додека извршувал работни задачи

На 16.08.2019 во 12,00 часот било пријавено дека во с.Подржикоњ-Крива Паланка, на место викано Косачи, С.Ѓ.(48) од Крива Паланка, вработен во ЕВН, изведувајќи работи починал од струен удар, констатирано од лекар на Итна медицинска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.