петок, 30. септември 2022. Вести денес: 104
home Хроника

Трагедија во Тетово: Мајка и четири малолетни деца загинаа во пожар

Трагедија во Тетово: Мајка и четири малолетни деца загинаа во пожар

Четири деца и нивната мајка загинаа во пожар во Тетово што ноќеска избувнал во нивната куќа во населбата Поток, околу 4 часот утринава, пишува Нова Македонија

Ова се првичните неофицијални информации од тетовската пожарна.

Мајката Фатиме Зулбеари е 38 годишна а децата се на возраст од 4 до 13 години, три машки и едно женско, пишува Нова Македонија.

Во моментот се уште трае увид на обвинителството и полицијата.

Коронавирус