вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 176
home Хроника

Трагедија во струмичкo, во страшна сообраќајка загина четиригодишно дете

Трагедија во струмичкo, во страшна сообраќајка загина четиригодишно дете

Околу 14:30 часот во Банско се случи тешка сообраќајна несреќа во која како што велат очевидците почина четиригодишно дете. Во продолжение соопштението кое беше доставевно до Струмица Денес од страна на СВР СТРУМИЦА.

„На 10.04.2020 година, околу 14,30 часот во с.Банско, се случила сообраќајна незгода во која 1 лице починало а 4 лица се повредени и задржани во Медицински Центар Струмица. Увидот е во тек.“

Со повеќе информации во текот на утрешниот ден.

извор: strumicadenes.mk

фото: strumicadenes.mk

Коронавирус