сабота, 28. март 2020. Вести денес: 31
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУГА: Додека се шетала дрво паднало врз неа по што ја усмртило

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУГА: Додека се шетала дрво паднало врз неа по што ја усмртило

На 19.02.2020 околу 11.20 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во атар на с.Октиси, струшко, кај место викано „Мезериште“,С.Г.(57) од истото село била повредена од дрво кое паднало врз неа.

Таа била пренесена во болницата „Св.Еразмо“, каде што подлегнала на повредите.

Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Струга, а по наредба на Jавен обвинител, телото било предадено на обдукција.