петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 10
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУГА: 27- годишна туристка пронајдена мртва во хотел

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУГА: 27- годишна туристка пронајдена мртва во хотел

Во хотелска соба во Струга, вчера почината била пронајдена 27-годишната В.С. од Кралството Холандија, која бил дел од група туристи, соопштуваат од СВР-Охрид.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција, се вели во соопштението.

Коронавирус