вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ: Починал 51. годишник откако паднал од покрив на куќа

ТРАГЕДИЈА ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ: Починал 51. годишник откако паднал од покрив на куќа

Педесет и едногодишен жител на Старо Нагоричане починал изведувајќи градежни активности на покрив од куќа, соопшти денеска СВР Куманово.

– Вчера во 14:50 часот во СВР Куманово било пријавено дека во куќа во населбата Перо Чичо, извршувајќи градежни работи на покривот од куќата, паднал М.К.(51) од село Облавце, општина Старо Нагоричане и починал на местото, информираше полицијата.

Полицијата извршила увид, а од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Коронавирус