петок, 17. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПСКО: Возач излетал од патот- починал на местото на незгодата

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПСКО: Возач излетал од патот- починал на местото на незгодата

Во СВР Скопје утрово околу 04.50 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Ржаничино – с.Таор, патничко возило „хонда“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Б.(32) од Скопје, излетало од патот.

Возачот починал на местото на незгодата, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Коронавирус