петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Трагедија во скопско: Прегазено три годишно девојче, со тешки повреди пренесено во болница

Трагедија во скопско: Прегазено три годишно девојче, со тешки повреди пренесено во болница

Три годишно девојче вчера попладне било удрено од авотмобил во скопско Батинци.

Од полицијата информираат дека И.А. (20) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки удрил во тригодишно девојче.

-По незгодата, девојчето е пренесено во Градската општа болница Св.„Наум Охридски“ каде се констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.