четврток, 5. август 2021. Вести денес: 145
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Хроника

Трагедија во скопско: Маж пронајден починат, познат неговиот идентитет

Трагедија во скопско: Маж пронајден починат, познат неговиот идентитет

На 08.06.2021 во 05:28 часот во СВР Скопје било пријавено дека во својот дом во с.Батинци, скопско, бил пронајден починат А.М.(38).

Смрт констатирала екипа од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Коронавирус