вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 105
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Трагедија во скопско Глуво: Со четирицикл паднал во река и починал

Трагедија во скопско Глуво: Со четирицикл паднал во река и починал

На локален пат во с.Глуво, скопско, Г.Ј.(43) од с.Глуво вчера управувајќи четирицикл со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал во Бањанска река.

Како што информираат од полицијата, лицето било извадено од случаен минувач, а од лекар од Итна медицинска помош е констатирана смрт.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатото лице е предадено за обдукција.

Коронавирус