вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 58
home Хроника

Трагедија во Скопје: Син го пронашол својот татко починат

Трагедија во Скопје: Син го пронашол својот татко починат

Во СВР Скопје околу 15 минути по полноќ било пријавено дека на ул.„ Ѓорѓи Сугаре“ М.М.(84) од Скопје бил пронајден починат од страна на неговиот син Н.В.(56) од Скопје, при што било констатирано дека има повреда на главата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.