четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Хроника

Трагедија во Скопје: Родители го пронашле мртво своето бебе

По наредба на Јавен обвинител телото на бебето било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција, информираа од полицијата. 
Трагедија во Скопје: Родители го пронашле мртво своето бебе

Вчера во 9.25 часот во Единицата за информации и команда Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на ул. „Бајрам Шабани” има починато едномесечно бебе.

Во разговор со полициските службеници родителите на бебето изјавиле дека кога се разбудиле забележале дека бебето не дава знаци на живот. Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на бебето било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција, информираа од полицијата.

Коронавирус