четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Трагедија во Скопје: Почина 5 годишно девојче

Трагедија во Скопје: Почина 5 годишно девојче

Од Градската општа болница „8-ми Септември“ вчера било пријавено дека кај нив било донесено починато петгодишно девојче од Скопје.

Од полицијата информираат дека детето починало во дворот на семејната куќа, сопственост на таткото А.С.М.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото девојче било предадено на обдукција.

Повеќе детали околу причините за смртта на малото девојче не се познати.

 

Коронавирус