четврток, 22. април 2021. Вести денес: 100
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Паднал во Вардар во близина на ПИОМ, телото се уште не е пронајдено

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Паднал во Вардар во близина на ПИОМ, телото се уште не е пронајдено

На 07.03.2021 во 17.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на кејот на реката Вардар, во близина на ПИОМ, машко лице паднало во водата.

Од извршените пребарувања, телото не е пронајдено.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус