четврток, 6. август 2020. Вести денес: 188
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Мајка си го пронашла починато своето бебе- еве ги деталите

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Мајка си го пронашла починато своето бебе- еве ги деталите

На 23.03.2020 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во дом на ул.„Скупи“ во Скопје, околу 09.30 часот Е.Д.(18) од Велес го пронашла починато своето бебе.

Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Коронавирус