четврток, 22. август 2019. Вести денес: 99
home Хроника

Трагедија во Скопје: Бебе починало во својот дом

Трагедија во Скопје: Бебе починало во својот дом

На 19.01.2019 година во 06:37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во поликлиниката „Ченто“ во Скопје било донесено починато едномесечно машко бебе од населба Илинден-Скопје.

Во разговор со полициски службеници родителите на починатото бебе А.А.(26) и И.А. (26) рекле дека истиот ден околу 06 часот на креветот во дневната соба забележале дека детето не дава знаци на живот, а претходно имало проблеми со дишењето.

По наредба на Јавен обвинител, телото било дадено на обдукција.