сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Трагедија во Штип: Маж почина по напад од бик

Трагедија во Штип: Маж почина по напад од бик

На 11.08.2021 во 10.10 часот во СВР Штип, од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 09.00 часот во место викано „Плуждино“, атар на Штип, Ѓ.С.(73) од Штип починал откако бил нападнат од неговиот бик.

Увид на местото извршила екипа на СВР Штип, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на семејството.

Коронавирус