петок, 29. јули 2022. Вести денес: 147
home Хроника

Трагедија во прилепско: Маж изгоре во пожар во куќа

Трагедија во прилепско: Маж изгоре во пожар во куќа

Маж изгоре во пожар кој избувнал во неговата куќа во прилепско Браилово.

Од МВР информираат дека случајот е пријавен вчера во 12 часот.

– Ј.Т.(38) од с.Браилово, тој починал на местото на настанот. Смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош. Пожарот бил изгаснат, а извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп, информираат од полицијата.

Коронавирус