сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 57
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Хроника

Трагедија во прилепско: 6 годишно дете падна од трактор и почина

Трагедија во прилепско: 6 годишно дете падна од трактор и почина

Вистинска трагедија се случила вчера во 19.40 часот во с.Дебреште, прилепско во која животот го загуби шест годишно дете.

Имено, додека А.А.(27) од с.Дебреште управувал трактор „имт-539“, без регистарски таблици, од тракторот паднало шестгодишно дете, кое се превезувало со него, и се здобило со повреди.

Од МВР информираат дека дететот било пренесено во Градска болница Прилеп каде што лекар констатирал смрт.

Увид извршила екипа Полициската станица Прилеп во присуство на Јавен обвинител.

Коронавирус