сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 51
home Хроника

Трагедија во Прилеп: Тинејџер загина во тешка сообраќајка

Трагедија во Прилеп: Тинејџер загина во тешка сообраќајка

Тешка сообраќајка несреќа во која тинејџер го загуби животот се случила синоќа околу 1 часот по полноќ.

Според информациите на Centar.mk, автомобил Хјундаи со кој управувал 19 годишниот А.Ј. излетал од патот и се превртел.

Возачот, неофицијално, починал на пат кон болница. Во несреќата со тешки повреди се здобила и 19 годишна девојка која била сопатник во возилото.