понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 145
home Хроника

Трагедија во Прилеп: Почина жена, познат нејзиниот идентитет

Трагедија во Прилеп: Почина жена, познат нејзиниот идентитет

На 26.11.2021 во 16:14 часот во полициска станица Прилеп од општа болница Прилеп било пријавено дека кај нив била донесена почината В.Ј.(42) од с.Марил, прилепско.

Известен е јавен обвинител по чија наредба над телото на починатата ќе се изврши обдукција.

 

loading...