среда, 28. јули 2021. Вести денес: 158
home Хроника

Tрагедија во Преспанско Езеро: Се удави едно лице- од МВР за КУРИР ја потврдија информацијата

Tрагедија во Преспанско Езеро: Се удави едно лице- од МВР за КУРИР ја потврдија информацијата

Tрагедија во Преспанско Езеро се случила денеска околу 11 часот.

72- годишно лице со иницијали Ѓ.Д. од Неготино, се удавило во Преспанското Езеро, дознава КУРИР.

Од МВР за КУРИР ја потврдија оваа информација.

Од таму велат дека се уште нема официјална потврда за името на починатото лице.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Коронавирус