понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 119
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО ОХРИД- турист пронајден мртов во куќата во која престојувал

ТРАГЕДИЈА ВО ОХРИД- турист пронајден мртов во куќата во која престојувал

Вчера околу 14.45 часот во СВР Охрид било пријавено дека во куќа на бул.„Македонски просветители“, било пронајдено починато лице, кое престојувало во куќата.

По наредба на Јавен обвинител, врз телото на починатото лице ќе се врши обдукција.

Коронавирус