среда, 16. октомври 2019. Вести денес: 74
home Хроника

Трагедија во Охрид: Му се слошило додека сечел дрва – млад маж почина кај Бел Камен

Трагедија во Охрид: Му се слошило додека сечел дрва – млад маж почина кај Бел Камен

На 12.06.2019 година во 17.15 часот во СВР Охрид, од Итна медицинска помош било пријавено дека во атарот на с.Вапила, охридско, при сеча на шума, на место викано „Бел Камен“, на Н.Х.(32) од Република Албанија, со привремен престој во Охрид, околу 16.30 часот му се слошило, по што починал.

Увид извршила екипа од СВР Охрид, а по наредба на Јавен обвинитеч телото на починатиот било предадено за обдукција.