вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 137
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Загина тракторист излетувајќи од коловоз

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Загина тракторист излетувајќи од коловоз

На 09.02.2021 во 13.30 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека на регионалниот пат Крива Паланка-с.Огут, на место викано „Падини“, атар на с.Габар, М.Р.(55) од с.Габар, управувајќи трактор „ИМТ 533“, без регистарски ознаки, излетал од коловозот.

На местото на незгодата починал М.Р., а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка.

ЕУРО 2020

Македонија