сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Загина 48-годишен маж во сообраќајна несреќа

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Загина 48-годишен маж во сообраќајна несреќа

Едно лица загина попладнево во сообраќајна несреќа што се случи на регионалниот пат Струмица-Берово, кај крстосницата за селото Сарај.

Настанот го потврдија од СВР Струмица, од каде информираат дека во несреќата учествувале автомобил и камион, а животот го загубил маж на 48-годишна возраст.

Повеќе детали најавуваат по завршувањето на увидот.

Од струмичката болница потврдија дека бил донесен маж без знаци на живот со тешки повреди на главата.

Во автомобилот имало уште едно лице, но тоа не е повредено. (МИА)

Коронавирус